Divan Group Holding

Divan Grup Holding

Divan Group Holding, İran’ın lisanslı en güvenilir holdinglerinden biridir.

Notere başvurarak ve mülkiyet belgesini alarak doğrudan mülkün bedelini ödeyerek güvenli ve risksiz bir satın alma
Türkiye’de mülk satın almak İstanbul’da mülk satın almak Türk vatandaşlığı konutu Türkiye’de Yatırım Kıbrıs’ta mülk satın almak Kıbrıs’ta yatırım

Divan Grubu Holding Hizmetleri
İstanbul ve Türkiye’de mülk satın almak

Divan Grubu Holding Hizmetleri

&nbsp

Türkiye’de mülk satın alma rehberi

Türkiye’de oturma izni almanın en kolay yollarından biri bu ülkede bir mülk satın almaktır. Yabancı uyruklular ancak İstanbul’un yoğun nüfuslu bölgelerinde 75 bin dolar değerinde gayrimenkul satın alarak geçici ikamet hakkı elde edebiliyor. Türkiye’nin seyrek nüfuslu bölgelerinde mülk satın almayı düşünüyorsanız, minimum sermayeniz 50.000 dolar olmalıdır. Satın alınan mülk sizin adınıza olduğu sürece her yıl konutunuzu yenileyebilirsiniz. 8 yıl sonra daimi Türk ikametgahı alacaksınız.

Ancak Türkiye’de emlak satın almanın kendine has koşulları ve kuralları vardır. Yasal gözlem yoluyla Türkiye’de mülk satın alma rehberi, Türkiye’ye göç etme konusunda size yardımcı olabilir. Aşağıda, size Türkiye’de mülk satın almak için eksiksiz bir rehber sunuyoruz.

Gayrimenkul alımı yoluyla Türk vatandaşlığının kazanılmasına ilişkin yeni yasa

Bu yıl (2022), mülk satın alma yoluyla Türk vatandaşlığının kazanılmasına ilişkin yeni bir yasa yürürlüğe girdi. Bu yasaya göre, mülkü satın aldıktan hemen sonra bu ülkenin vatandaşlığını almayı düşünüyorsanız, mülkün asgari fiyatı 40 bin dolar olmalıdır. Taşınmazın değeri bundan daha az ise bu ülkenin vatandaşlığının alınması mümkün olmayacaktır.

Türkiye’de bir ev satın almak için belgeler

Türkiye’de emlak satın alma rehberini okurken okumanız gereken şeylerden biri de Türkiye’de emlak satın almak için gerekli belgelerdir. Bunlar

Pasaport
Vergi kodu
Ev değerleme sertifikası
deprem sigortası
türk bankasında hesap açma
İran’da ikamet belgesi
3 x 4 fotoğraf (2 adet)

Türkiye’de mülk satın alma rehberi

Türkiye’de emlak satın almak için öncelikle Türkiye’deki uygun şehirler ve mahalleler, emlak fiyatları hakkında bilgi almanız gerekiyor. Ardından, aşağıdakilere göre ilerleyin:

Türkiye’de mülk satın alma rehberi aşağıda

Mahalleye ve mülk türüne karar verdikten sonra mülkleri ziyaret ederek bunlardan birini seçin.
Mülkün bir belediye uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerekir.
Avans, mülk sahibinin hesabına yatırılmalıdır.
Evin kalan tutarı işlem ve devir gününde yatırılacaktır.
Bir haftadan kısa bir süre içinde tapu size verilecek.
Oturma izni alabilmek için Türk Göçmenlik Bürosu’na başvurmanız gerekmektedir.
Türk Göçmen Bürosuna gidin ve gerekli belgeleri getirin
Bir yıllık prim ödeyin.
Size bir yıllık ikamet kartı verilecektir.

Türkiye’de emlak alma amacınız ne olursa olsun, 400 bin dolara ev alabilir ve sermayenizi katlayabilirsiniz. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi Türk vatandaşlığı alabilirsiniz. 2 milyar tümen değerinde bir mülk satın alarak kendiniz ve aileniz için vatandaşlık haklarına sahip olabilirsiniz. Ayrıca, bu tutarla sadece bir mülk satın almanıza gerek yok. Toplam tutarı 400 bin dolar olan birkaç ev satın alabilirsiniz.

Türkiye’de mülk satın almanın maliyet etkinliği

Aklınızda “Türkiye’de emlak satın almak karlı mı?” sorusu gelebilir. Türkiye’de emlak fiyatları geçen yıl talebe ve diğer faktörlere göre çok arttı. Bu nedenle Türkiye’de emlak fiyatlarının önümüzdeki iki yılda daha da artacağı öngörülüyor. Son olarak, İran vatandaşları için mülk satın alma, Türkiye’de ikamet etme ve vatandaşlık alma koşullarının kolay olduğu düşünüldüğünde, Türkiye’de mülk satın almanın uygun maliyetli olacağı düşünülmektedir.

Gayrimenkul alırken dikkat edilmesi gereken noktalar

Türkiye’de emlak satın alarak yatırım yaparken aşağıdaki noktalara dikkat etmelisiniz.

Tutarı mülk sahibinin hesabına yatırmadan önce, mülkün borcu olmadığından ve banka ipoteğinde olmadığından emin olmak için mülkü araştırın.

Bir ev satın almadan önce mülk sahibinden size gerekli izinleri göstermesini isteyin. Bu sayede lisansların yasal olarak alındığından emin olabilirsiniz.
Satıcı ile aranızda bir ihtilaf varsa adli mercilere şikayette bulunabilirsiniz.

Tavsiyemiz, Türkiye’de bir mülk satın almanın tüm aşamalarında deneyimli bir profesyonel hukuk danışmanı kullanmaktır.

Türkiye’de emlak fiyatı

Türkiye’de emlak satın almak hakkında her şeyi anlattığımıza göre sıra Türkiye’de emlak fiyatlarına geldi. Yazının bu bölümünde Türkiye’nin farklı ve önemli şehirlerinde emlak fiyatlarına bakacağız. Türkiye’de emlak fiyatlarında birçok faktör rol oynamaktadır. Örneğin şehir, mahalle ve seçtiğiniz ev tipi evin fiyatında rol oynar. İstanbul şehrinde, Türkiye’de emlak satın alma fiyatı diğer şehirlere göre daha yüksektir. Örneğin İstanbul Snivort’ta bir mülk için 800.000 lira ödeyin.

İstanbul’un bazı bölgelerinde emlak fiyatları daha yüksekken. Türkiye’de konaklamak için en önemli şehirler İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum ve Denizli’dir. Türkiye’nin herhangi bir şehrinde gayrimenkul almayı planlıyorsanız veya bu ülkede yatırım yapmak istiyorsanız Divan Grup Holding bünyesindeki hukuk danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Divan Group Holding
فهرست